Cilj projekta je bez zadiranja u zaštićenu gradsku strukturu odgovoriti na prepoznate probleme suvremenog funkcioniranja grada Dubrovnika. Veliki broj posjetitelja u ljetnim mjesecima, preklapanja sadržaja i funkcija, neadekvatna infrastruktura, povezivanje trga Ponte i trga ribarnice, organiziranje manifestacija su samo neka od pitanja na koja ćemo ponuditi odgovor. Osnovna urbanistička ideja za prostor dubrovačke ponte i ribarnice proizašla je iz potrebe povećanja protočnosti zadanog prostora pa tako i cijele gradske jezgre, ideja je stvoriti kontinuitet urbanog prostora u vidu nastavka šetnice koja izlazi iz grada pa posjetitelje vraća nazad kao jedan pješački prsten koji postaje nezaobilazno mjesto u obilasku grada.
Eliptični pješački ponton koji rasterećuje trgove ponte i ribarnice, te na sebe prima dodatne funkcije, sadržaje i stvara nove prostorne kvalitete bez narušavanja vizire grada niti zadiranja u gradsku strukturu sidri se između velikog i malog mula. Organizacija trgova proizašla je iza promatranja ostalih dubrovačkih trgova koji se formiraju oko centralne javne zgrade. Element javnih i komercijalnih sadržaja smjestili smo u sredinu trga tako da svojom pozicijom ne narušavaju postojeće pješačke tokove i da se ne naslanjaju na zidine koje su vrijedni i zaštićeni element grada.
Ideja uređenja prostora Ponte i ribarnice se temelji na jednakosti i transparentnosti korištenja javnog prostora. Uzeli smo modul dimenzija 3m x 3m kao osnovni element kojeg smo multiplicirali u ograničenu markicu. Na trgu Ponte markica se sastoji od maksimalno 12 modula komercijalnog sadržaja. Na trgu ribarnica nalazi se 5 modula komercijalnog sadržaja gdje je jedan nenatkriveni prostor i 9 modula ugostiteljske terase. Prostori koji nisu zakupljeni tvore pješačke koridore kroz trg, postavljeni na sredinu trga ne zaklanjaju vizure na dubrovačke zidine i definiraju nove pješačke tokove.
Moduli su osmišljeni kao drvene skeletne kučice s bačvastim platnenim krovom. Obloga kućica je drvenim lameliranim pločama u kombinaciji s platnom ovisi o namjeni. Lukovi na pročeljima proizašli su analizom svih javnih komercijaliziranih prostora u gradu koji su većinom imali lukove iznad ulaza. Temeljenje je točkasto samo ispod stupova da se što manje dira u postojeći gradski interijer. Moduli se mogu oduzimati i dodavati ovisno o potražnji, te na taj način doprinose formiranju pješačkih ruta, a s time i navika građana.